Značka vznikla v roce 2017 s cílem přiblížit ručně paličkovanou krajku a přírodní materiály veřejnosti. Navazuje na dlouholetou uměleckou činnost akademické malířky Stanislavy Losové – Mužíkové. Značka MUZ představuje oděvy a doplňky z ručně malovaného hedvábí nebo hedvábí zdobeného ručně paličkovanou krajkou. Každý kus je originál.

Modely jsou vytvářeny s ohledem na jednoduchou údržbu a originální design. Barvy jsou na hedvábí fixovány parou. Paličkovaná krajka je na šaty strojově našitá. Vše lze ručně prát v pohodlí domova. 100 % čisté hedvábí má jako přírodní materiál vlastnost, že v zimě hřeje a v létě naopak chladí. K tomu dobře saje pot a rychle schne. Oděvy z hedvábí se tak dají nosit po celý rok.

100 % čisté hedvábí je přírodní materiál, který lidé nosí už několik tisíc let. Tenké hedvábné vlákno se získává z kokonů bource morušového. Znalosti jeho chovu a techniky zpracování hedvábného vlákna pochází ze starověké Číny. Lehké přírodní hedvábí bylo odedávna vysoce ceněno a stalo se tak významným obchodním artiklem.

Čisté hedvábí má dodnes své místo v oděvním průmyslu. Moderní lidé si ho cení hlavně pro jeho užitné vlastnosti. Přírodní hedvábí má speciální vlastnost izolace, v zimě tak hřeje a v létě naopak chladí. Rychle schne, nevyvolává alergie, je příjemné a velmi lehké.

Technika paličkování neboli vytváření krajky je známá od 16. století.

V České republice se ručním paličkováním proslavilo město Vamberk, které dodnes tuto tradici udržuje. Značka MUZ pro své oděvy také využívá výhradně ručně paličkovanou krajku. Její zhotovení je velmi pracné a zdlouhavé. Výsledkem jsou ale originální umělecké kousky, které jsou na oděvy strojově našívané. Díky tomuto zpracování se tradiční řemeslo modernizuje a dostává se do šatníků dalších generací.

Všechny použité materiály jsou speciálně vybírány pro komfort budoucích nositelů, převážně se jedná o odolné přírodní materiály, které Vám ve skříni vydrží.

Oděvy jsou šité ze 100 % čistého hedvábí. Krajka je ručně paličkovaná z výběru materiálů jako len, bavlna, vlna, žinylka, dracoun.

Značka MUZ má pouze jediného autora. Klade ale důraz na preciznost zpracování a kvalitu použitých materiálů. Každý kus je originál a pyšní se vysokým podílem ruční práce. Neotřelý design a kvalita materiálů tak dokáže obohatit každý šatník.

Základní filozofií značky je minimalismus a ohled na životní prostředí. Jednotlivé kolekce v sobě také nesou prvky hravosti, originality, osobitosti a pohodlí. Život je dost dlouhý na to, aby člověk dokázal ocenit kvalitu.

O AUTORCE

copyright © MUZ, 2017